دلیل علمی:اهرام مصر

کاوش های جدید می گویند اهرام مصر از گِل و حرارت ساخته شده اند! و عجیب آنکه قرآن به این حقیقت علمی اشاره کرده است و آن هم از زبان فرعون... ولی قبل از آن نگاهی بیندازیم به آخرین کشفیات دانشمندان .

 

در شماره منتشر شده خود به تاریخ (December 1, 2006 روزنامه تایمز آمریکایی خبری علمی منتشر کرد که در آن تاکید می کند، فراعنه از گِل برای ساخت اهرام استفاده نمودند. این تحقیق آمریکایی فرانسوی همچنین می افزاید، سنگ هایی که اهرام از آنها ساخته شده اند، ابتدا در قالب هایی چوبی ریخته شده اند سپس با کمک حرارت معالجه شده اند تا اینکه شکل طبیعی به خود گرفتند.

 

دانشمندان همچنین می گویند فراعنه در علم شیمی و دستکاری گِل به تخصص بالایی دست یافتند. البته آن ها شیوه های سری خود را در خفا نگه داشتند و به هیچ فردی اجازه اطلاع از آن ها را نمی دادند و حتی  بر روی نوشته های بجا مانده از آن روزگار نیز چیزی از این علم از خود به یادگار نگذاشتند. پروفسور Hug Gilles و پروفسور Michel Barsoum تاکید می کنند که هرم بزرگ  در جیزه (شهری در مصر) از دو نوع سنگ ساخته شده اند، سنگ های طبیعی و سنگ های مصنوعی با دست

 

و در بحثی که مجله ی Journal of the American Ceramic Society  آن را منتشر کرد تاکید شده است که فراعنه از گِل  Slurry برای ساخت برج های مرتفع به شکل عام و ساخت اهرام بشکل خاص استفاده می کردند. زیرا غیر ممکن است که انسان سنگ هایی به وزن هزران کیلوگرم را به ارتفاع بالا جا به جا کند. و این امر سبب شد که آن ها از سنگ های طبیعی برا ی ساخت قاعده هرم و از سنگ های مصنوعی برای ساخت قله ی آن بهره بگیرند.

در آن زمان گِل آهک حرارت داده شده را با نمک ترکیب می دادند و سپس آب آن را تبخیر می کردند تا بدینوسیله ترکیبی گِلی clay-like mixture بدست آید. سپس آن را با قالب های چوبی حمل می کردند و در جای مخصوص آن در هرم می ریختند.

 

پروفسور Davidovits سنگ های هرم بزرگ را با استفاده از میکروسکوب الکترونی مورد مطالعه قرار داد و آثاری از واکنش های سریع در آن یافت که نشان می دهد این سنگ ها از گل ساخته شده اند و با اینکه زمین شناسان تا قبل از این قادر به تشخیص بین سنگ های طبیعی و سنگ های مصنوعی که با این شیوه ساخته شده بودند را نداشتند، اما امروزه و با استفاده از میکروسکوب الکترونیکی این کار امکان پذیر شده است. و پروفسور توانست در مدت 10 روز  سنگی بزرگ  را به همین شیوه بسازد

 

همانطور دانشمند بلژیکی Guy Demortier که برای مدت طولانی در این امر شک داشت، می گوید: بعد از سال ها تحقیق و بررسی امروز یقین دارم که اهرام موجود در مصر از  گِل ساخته شده اند.

 

 

 

 

 

برای ساخت اهرام چیزی در حدود سه میلیون سنگ به کار رفته است، باستان شناسان مصری ابتدا دلایل علمی جدید را انکار می کردند و ادعا داشند که مصری ها قادر به حمل ملیون ها سنگ بودند که وزن بعضی از آنها به پنج یا شش هزار کیلوگرم می رسد. (منتشر شده در روزنامه تایمز)

 

http://www.timesonline.co.uk/tol/news/world/europe/article656117.ece

 

پروفسور فرانسوی Joseph Davidovits  و در مدت بیست سال به تحقیقات فراوانی پرداخت و کشف کرد که اهرام مصر از گِل ساخته شده اند (مخصوصا قسمت های بالای هرم که حمل سنگ ها به آنجا مشکل بود)

اعجاز قرآنی

 

به آیه زیر دقت کنید

 

(وَقَالَ فِرْعَوْنُ یَا أَیُّهَا الْمَلَأُ مَا عَلِمْتُ لَکُمْ مِنْ إِلَهٍ غَیْرِی فَأَوْقِدْ لِی یَا هَامَانُ عَلَى الطِّینِ فَاجْعَلْ لِی صَرْحًا لَعَلِّی أَطَّلِعُ إِلَى إِلَهِ مُوسَى وَإِنِّی لَأَظُنُّهُ مِنَ الْکَاذِبِینَ) [القصص: 38].

 

ترجمه:  «فرعون گفت: ای جمعیت (درباریان!) من خدائی جز خودم برای شما سراغ ندارم! (اما برای تحقیق بیشتر) ای هامان آتشی بر گل بیفروز! (و آجرهای محکم بساز) و برای من برج بلندی ترتیب ده، تا از خدای موسی خبر گیرم هر چند من گمان می‏کنم او از دروغگویان است!»

 

نکته:

 

همه ما می دانیم  که حضرت محمد (ص) هیچوقت به مصر نرفت و آن ها را ندیده است و شاید هم چیزی درباره آن ها نشنیده باشد...و داستان فرعون هزاران سال قبل از پیامبر رخ داد ...ودانشمندان جز در سالیان اخیر نمی دانستند که مصریان از گِل و آتش برای ساخت اهرام استفاده کرده اند پس چگونه محمد(ص) از آن خبر داد؟

 

 

 

قَالَ نَبَّأَنِیَ الْعَلِیمُ الْخَبِیرُ

گفت مرا آن داناى آگاه خبر داده است

/ 2 نظر / 24 بازدید
محب ولایت

بسـ‗_‗م الله الرحمـ‗_‗ن الرحیـ‗_‗م الحـ‗_‗مد لله رب العـ‗_‗المین اللًّهُـ‗_‗ـمَ صَّـ‗_‗ـلِ عَـ‗_‗ـلَى مُحَمَّـ‗‗ـدٍ وَ آلِ مُحَمَّـ‗_‗ـَد و عَجِّـ‗_‗ـلّ فَّرَجَهُـ‗_‗ـم سـ‗_‗لام علـ‗_‗یکم __████__████_███ __███____████__███ __███_███___██__██ __███__███████___███ ___███_████████_████ ███_██_███████__████ _███_____████__████ __██████_____█████ ___███████__█████ ______████ _██ ______________██ _______________█ _████_________█ __█████_______█ ___████________█ ____█████______█ _________█______█ _____███_█_█__█ ____█████__█_█ ___██████___█_____█████ ____████____█___███_█████ _____██____█__██____██████ ______█___█_██_______████ _________███__________██ _________██____________█ _________█ ________█ ________█ امام حسن عسکری علیه السلام فرمودند: جُعِلتِ الخَبائِثُ فی بَیت وَ جُعِل مِفتاحُهُ الکَذِبَ. تمام پلیدیها در خانه ای قرار داده شده و کلید آن دروغگویی است. بحار الانوار، جلد 78، صفحه 377

محسن

اگر به حقایق علمی دیگر هم نگاه کنیم، حقیقت همین است. همه چیز ما را به سمت خدا و خلقت خودمان سوق می دهد. مطالب جالبی در وبلاگ تان دارید. https://charbzaban.com/