خالد مشعل رئیس جنبش حماس : تاریخ، روسیه چین و ایران را نخواهد بخشید!

مشعل در این سخنرانی بر پایبندی خود به حقوق ملت فلسطین علیرغم خشونت دشمن صهیونیستی تاکید و اعلام کرد که مقاومت بهترین راه برای احقاق حقوق ملت فلسطین است. 
رئیس دفتر سیاسی گروه حماس اظهار داشت: برخی می‌خواهند قضیه فلسطین را به دو دستگی در آن یا مذاکرات صلح محدود کنند. فلسطین بسیار بزرگ‌تر از این است. 
 
مشعل ادامه داد: موضوع فلسطین یک موضوع ملی است که باید به ریشه‌های آن باز گردد. از همین رو ما به آزاد سازی سرزمین، باز پس گیری بیت المقدس، برچیدن شهرک‌ها، بازگشت آوارگان به وطن خود و آزادی تمام اسرای در بند دشمن صهیونیستی پایبندیم. 
 
رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس همچنین تاکید کرد: تشکیل کشور مستقل فلسطین با حاکمیت واقعی، هدف جنبش حماس و تمامی گروه های فلسطینی است. 
 
وی در بخش دیگر سخنان خود خاطرنشان کرد: ترکیه به رهبری رجب طیب اردوغان نمونه‌ای از اسلام مدرن و میانه  را ارائه داده است مشعل خطاب به نخست وزیر ترکیه گفت: تو نه تنها رهبر ترکیه هستی، بلکه رهبر جهان اسلام هستی. 
خالد مشعل در ادامه حزب عدالت و توسعه را نمونه‌ای موفق از اسلام مدرن و میانه رو توصیف کرد و گفت: از صمیم قلب خودم و قلب حماس، به نام ملت فلسطین، این موفقیت بزرگ را تبریک می‌گویم. ‌ای مردم ترکیه! باید به حزب عدالت و توسعه افتخار کنید که نمونه بزرگ موفقیت است. 
از مخالفان اسد حمایت نظامی می کنیم!
تاریخ، روسیه چین و ایران را نخواهد بخشید!
عصر ایران هم بخشی از سخنان تند و تیز اردوغان در جریان این کنگره را که حمله به ایران، روسیه و چین بود، منتشر کرد.
وی در زمینه سوریه با اشاره صریح به حمایت های ترکیه از مخالفان اسد گفت: ما از مخالفان اسد ، حمایت های مالی ،لجستیک و سیاسی می کنیم و به این حمایت ها ادامه خواهیم داد. 
 
اردوغان گفت:" به روسیه و چین و در کنار این ها به ایران از همین جا متذکر می شوم که مواضع خودتان را نسبت به سوریه در یک و نیم سال گذشته یک بار دیگر مرور کنید چرا که تاریخ قرار گرفتن در کنار چنین حکومت ظالمی ( بشار اسد) را هرگز نخواهد بخشید." 
 
همچنین در این کنگره حزبی جمعی دیگر از رهبران سیاسی دیگر کشورها از جمله محمد مرسی رییس جمهوری مصر هم حضور داشتند. 
 
مرسی در سخنرانی خود در کنگره حزب حاکم ترکیه بار دیگر با حمله به حکومت سوریه از موضع مخالفان حکومت دمشق دفاع کرد و خواستار پایان خونریزی ها در سوریه شد. رییس جمهوری مصر با ستمکار خواندن حکومت سوریه گفت تا زمانی که این حکومت سرنگون نشود آرام نخواهیم گرفت. 
 
در کنگره حزب حاکم ترکیه رجب طیب اردوغان برای بار چهارم با کسب 1421 رای از مجموع 1489 رای به عنوان دبیر کل حزب انتخاب شد. 
 
ناظران سیاسی در ترکیه معتقدند اردوغان در تلاش است با تغییرات در کادر رهبری این حزب فردی مطمئن را به جای خود به عنوان رهبر حزب جایگزین کند تا بتواند در انتخابات ریاست جمهوری 2014 به عنوان نامزد انتخابات شرکت کند. 
 
اردوغان در این سخنرانی همچنین درباره موضوعات متنوعی درباره سیاست داخلی ترکیه از جمله بحران کردها ، خاتمه یافتن دوران کودتاها در ترکیه ، سیاست های اقتصادی دولتش در 10 سال گذشته ، انتقاد از ترویج اسلام هراسی در کشورهای غربی ، و تاکید بر حفظ آزادی های فردی و سبک زندگی یکایک شهروندان ترکیه سخن گفت.
 
/ 2 نظر / 21 بازدید
نوید

سلام همکار گرامی! اگر میخواهید در کنار وب مستری پول هم در بیاوریدبه وبلاگ من مراجعه کنید! یا اگر چیزی نیاز داشتید به فروشگاه من مراجعه فرمایید: www.nusl.ir www.nusl1.ir

مرتضی نوروزی

سلام دوست گرامي براي افزايش آمار بازديد سايت و بهبود رتبه الکسا و افزايش پيج رنگ گوگل خود به سايت ما هم سري بزن کاملا رايگان آدرس سايت: Rozrank.ir ايميل مديررزرنک:mr.noroozi1392@yahoo.com تلفن: 09194791598