کشکول جوان
وبلاگی برای جوانان ایران زمین
نویسنده: مهدی - ۱۳٩٢/۸/٢٩

عکسی که هیتلر نمیخواست منتشر شود.

این تصویر یکی از شش تصویری است که آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی نمی خواست هیچ کس ببیند. عکس هایی که هنریک هافمن در سال 1925 از او گرفت، اما بعد از آن که آنها را چاپ کرد به 9 ماه زندان محکوم شد.حرکات دست و بدن و صورتش برای سخنرانی های بعدی تمرین کند.

نویسنده: مهدی - ۱۳٩٢/۸/٢٥

 رسانه ی ملی و تضعیف خانواده

تضعیف تمایز و هویت جنسی، تضعیف نقش های جنسیتی، تبلیغ الگوی خاصی از خانواده و تغییر در سبک زندگی و منش اقتصادی خانواده ها از جمله آسیب هایی است که از طریق رسانه بر پیکر خانواده ی ایرانی وارد شده است.

  شتاب تحولات فرهنگی و اجتماعی از ویژگی های مهم عصر ارتباطات است. سرعت تبادل اطلاعات، مرزهای جغرافیایی و اعتقادی را درنوردیده و خانواده را با دگرگونی هایی روبه رو ساخته که این نهاد تا پیش از این تصوری از آن ها نداشته است. از همین رو، در مواجهه با این تحولات، سردرگم، تنها و پراضطراب می نماید و سراسیمه در جست وجوی تکیه گاهی مطمئن است تا با دریافت تحلیلی دقیق و مشاهده ی افقی روشن، هم وضع خویش را به درستی بشناسد و هم مسیری به سوی آینده بگشاید.

 جامعه ی ما افزون بر آنکه به تبع جامعه ی جهانی مسیر تحولات را می پیماید، ضرب آهنگ تحولات در آن، در پاره ای زمینه ها، تندتر و رساتر شنیده می شود. این تغییرات، به ویژه در دو سه سال گذشته، توجه بسیاری از کارشناسان را به خود معطوف ساخته و آنان را به بررسی ارتباط تحول در الگوی روابط خانوادگی و تغییر در الگوی مصرف کالاهای فرهنگی واداشته است.


ادامه مطلب ...
مهدی
چون وا نمیکنی گرهی خود گره مباش// ابرو گشاده باش چو دستت گشاده نیست
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :