کشکول جوان
وبلاگی برای جوانان ایران زمین
نویسنده: مهدی - ۱۳٩۱/۸/٢۳

پیکری که بعد از 800 سال سالم بود


در عهد فتحعلی شاه قاجار در حدود 1238 هجری، مرقد شریف شیخ صدوق(ره) که در اراضی ری قرار دارد، از کثرت باران خراب شد. در این هنگام بود که پیکر سالم «رئیس المحدّثین» پس از 800 سال خودنمایی کرد.


ادامه مطلب ...
نویسنده: مهدی - ۱۳٩۱/۸/۱۸
سایت طنز حلال آغاز به کار کرد

ایرانیان شوخ طبع و اجتماعی از دیرباز برای شاد زیستن و مفرح نمودن اوقات زندگی خود و دیگران، اقدام به ساختن لطیفه‌ها و داستان‌های کوتاه شادی آفرین و پند آموز نموده‌اند ؛ چنانچه آثار بر جای مانده از نویسندگان بزرگی چون ابراهیم بیگ زین العابدین مراغه‌ای، طالبوف، دهخدا و سیدمحمدعلی جمالزاده گویای این مطلب است.

  اما این خصیصه‌ مثبت اجتماعی از حدود ۹۰ سال پیش در مسیر ناصواب سیاسی قرار گرفت و بر ضد هدف اصلی که همانا شاد و مفرح کردن زندگی است به کار رفت. از آن دوره به بعد تا کنون می‌‌توان با نگرشی عمیق از میان صدها و هزاران لطیفه، بخش عظیمی را در لیست منفی و سیاه قرار داد که به نوعی موضوع خشونت، بی‌عدالتی و بی‌احترامی به افراد، خانواده‌ها و قوم‌های مختلف را دامن می‌زنند و نابرابری‌های اجتماعی را تشدید می‌‌کنند.

این لطیفه‌ها اغلب درباره‌ اقوامی به کار می‌‌روند که در طول تاریخ کشورمان بیشترین تأثیر گذاری را داشته‌اند و رشادت‌ها، شجاعت‌ها و دلاوری‌های مردمانشان زمینه ساز شکل گیری تغییرات بس مهم و در خور توجهی در تاریخ گشته که امروز سایر فرهنگ‌ها و قومیت‌های ایرانی در زیر یک چتر از موهبت آن بهره‌مند هستند.

 

میکروب قومیت پرستی و جوک‌های غیر اخلاقی همکنون وسیله عده کثیری از افراد به جهت تفریح شده است که گاه از روی انگیزه در جهت تخریب یک قومیت با هدف ایجاد تفرقه و گاهی هم از روی نادانی و عدم فرهنگ صحیح انسانی و اخلاقی گسترش می یابد .

سایت طنز حلال می کوشد با تغییر این سنت ناصحیح جایگزین مناسبی را برای این گونه بی اخلاقی ها باشد.

 

آدرس سایت طنز حلال: http://halal-joke.ir
نویسنده: مهدی - ۱۳٩۱/۸/۱٧

بیمارستان دی پس از حضور هاشمی رفسنجانی

باشگاه خبرنگاران جوان : در پی درخواست پزشک مهدی هاشمی و با موافقت بازپرس و قاضی پرونده وی، مهدی هاشمی پیش ازظهر 15 آبان به بیمارستان دی تهران منتقل شد تا پدرش و اعضای خانواده هاشمی برای ملاقات با او به بیمارستان دی بروند.

نویسنده: مهدی - ۱۳٩۱/۸/۸

خالد مشعل رئیس جنبش حماس :

تاریخ، روسیه، چین و ایران را نخواهد بخشید!

هم اندیشی:رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در جریان سفر به ترکیه در کنفرانس حزب آزادی و عدالت این کشور سخنرانی و اعلام کرد که نخست وزیر ترکیه رهبر جهان اسلام است.

به گزارش هم اندیشی؛مهر به نقل از روزنامه استار چاپ ترکیه نوشت، خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس شب گذشته در جریان سفر به آنکارا در چهارمین کنفرانس حزب آزادی و عدالت ترکیه سخنرانی کرد.


ادامه مطلب ...
نویسنده: مهدی - ۱۳٩۱/۸/۱

ماجرای‌ کشتی‌ تفریحی آقازاده‌ فراری‌

هم اندیشی:درست در زمانیکه کشور درگیر فتنه بود و فتنه گران و وابستگان سیاسی به غرب درحال پی گرفتن مقاصد سیاسی خود بودند نام هایی به عنوان لیدرهای فتنه گران بر سر زبان ها افتاد که بسیار تعجب برانگیز و جای سوال داشت.مهدی هاشمی تبدیل به نامی پرتکرار در دادگاه های مربوط به متهمین آن روزها شد.

 

به گزارش هم اندیشی؛ نام مهدی هاشمی به عنوان متهم اولین بار در دادگاهی مطرح شد که حمزه کرمی و مسعود باستانی از عوامل فتنه به جرایم خود اعتراف می کردند.ادامه مطلب ...
مهدی
چون وا نمیکنی گرهی خود گره مباش// ابرو گشاده باش چو دستت گشاده نیست
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :