کشکول جوان
وبلاگی برای جوانان ایران زمین
نویسنده: مهدی - ۱۳٩۱/٦/٢٧

 مفتی عربستان سعودی  تظاهرات علیه توهین به پیامبر(ص) را خشونت طلبانه خواند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، "عبدالعزیز آل الشیخ" در بیانیه ای تأکید کرد: "باید بدون خشم این مسأله را محکوم کنیم".

این اظهارات مفتی سعودی در حالی مطرح می شود که تظاهرات و اعتراض و هرگونه تجمع در عربستان ممنوع است.

مفتی عربستان سعودی خاطرنشان کرد، انتشار فیلم توهین آمیز علیه پیامبر اسلام (ص) به ایشان و دین اسلام ضرری نمی رساند.

درحالیکه تنها متضرر در تظاهرات مسلمانان در برخی کشورهای اسلامی سفارتخانه های آمریکا و برخی هم پیمانان آن بوده اند، مفتی کل عربستان گفت، مسلمانان نباید به انسانهای بیگناه حمله کنند و یا اموال عمومی را آتش بزنند و یا تخریب کنند.

وی همچنین از کشورهای دنیا و سازمان های بین المللی خواست توهین به پیامبران را جرم اعلام کنند.

تظاهرات اعتراض آمیز در برخی کشورها از جمله لیبی، مصر، تونس، سودان و یمن مقابل سفارت خانه های آمریکا با تیراندازی گارد امنیتی به سوی تظاهرکنندگان به خشونت کشیده شد، به صورتی که در این درگیری ها چندین نفر کشته و ده ها تن مجروح شدند.

نویسنده: مهدی - ۱۳٩۱/٦/٢٧

توهین به پیامبر با معیارهای یوتیوب همخوانی دارد

سایت یوتیوب با اعلام قطع دسترسی کاربران به فیلم توهین آمیز آمریکایی علیه پیامبر در مصر و لیبی، تأکید کرد که این فیلم با معیارهای این سایت همخوانی دارد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، پس از تظاهرات و اعتراضهای گسترده در کشورهای مختلف به تولید فیلم توهین آمیز علیه پیامبر اسلام (ص)، سایت یوتیوب اعلام کرد به دلیل شدت اعتراضها در لیبی و مصر دسترسی کاربران به این فیلم در این دو کشور قطع شده است.

پیش از این نیز مسئولان افغان از فیلتر شدن یوتیوب در افغانستان خبر داده اند.

این سایت با تأکید بر دسترسی بقیه کشورها به این فیلم توهین آمیز، اعلام کرد این فیلم با معیارهای یوتیوب همخوانی دارد به همین دلیل حذف نخواهد شد.

نویسنده: مهدی - ۱۳٩۱/٦/٢٤

غفلت

مردی با دوچرخه به خط مرزی می رسد. او دو کیسه بزرگ همراه خود دارد. مامور مرزی می پرسد :در کیسه ها چه داری. او می گوید شن.

مامور او را از دوچرخه پیاده می کند و چون به او مشکوک بود ، یک شبانه روز او را بازداشت می کند ، ولی پس از بازرسی فراوان ، واقعاً جز شن چیز دیگری نمی یابد. بنابراین به او اجازه عبور می دهد. 

هفته بعد دوباره سر و کله همان شخص پیدا می شود و مشکوک بودن و بقیه ماجرا... 

این موضوع به مدت سه سال هر هفته یک بار تکرار می شود و پس از آن مرد دیگر در مرز دیده نمی شود. 

یک روز آن مامور در شهر او را می بیند و پس از سلام و احوال پرسی ، به او می گوید : من هنوز هم به تو مشکوکم و می دانم که در کار قاچاق بودی ، راستش را بگو چه چیزی را از مرز رد می کردی؟ قاچاقچی می گوید : دوچرخه!

بعضی وقت ها موضوعات فرعی ما را به کلی از موضوعات اصلی غافل می کند

نویسنده: مهدی - ۱۳٩۱/٦/۱٤

آن روی اعطای سهمیه‌ کنکور به فرزندان ایثارگران

دانشگاه که قبول شد، همه گفتند با سهمیه قبول شده! اما... هیچوقت نفهمیدند کلاس اول وقتی می‌خواستند به او یاد بدهند بنویسد "بابا"، یک هفته در تب سوخت...

در ایام اعلام نتایج کنکور سراسری و ورود به دانشگاه‌ها یکی از پربحث‌‌ترین موضوعات بین دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها، موضوع "سهمیه" است! خصوصاً آنها که به هر دلیلی پشت سد کنکور مانده‌اند، به سرعت از این گزینه یاد می‌کنند و شاکی می‌شوند.

جالب‌تر اینکه بین سهمیه‌های مختلف معمولاً سهمیه فرزندان شاهد و ایثارگر بیشتر از دیگر سهمیه‌ها فریاد را از نهاد برخی خارج کرده و از عدالت و هم‌سانی و شرایط  برابر دم می‌زنند. با اینکه خود ما هم نسل سومی و نسل جنگ هستیم اما هیچگاه کسی نیامد قصه سهمیه‌ها را برایمان بگوید. همیشه وقتی فرزند شهید و جانبازی در دانشگاه پذیرفته می‌شد، اولین جمله بعد از خبر قبولی او، این بود که "سهمیه داشته، آن هم چه سهمیه‌ای"!


ادامه مطلب ...
نویسنده: مهدی - ۱۳٩۱/٦/۱٢

چرا کودکان امروز روز به روز نروژی تر میشوند؟


نژاد ما ایرانی‌ها اصولا از نظر ظاهری، گندمگون و اکثرا با موهای سیاه و پوست کمی سبزه و البته بانمک و کمی تا قسمتی جذاب‌تر از نژادهای اروپایی است و همه اینها به لطف خداوند و آفرینش مقدار متعالی از ماده ملانین (Melanin) در سلول‌های ملانوسیت (Melanocyte) پوست است که راز مقاومت پوست ما در مقابل آثار منفی آفتاب درخشان سرزمین ماست.
در نژاد اروپایی، هم میزان ملانین پوستشان خیلی محدود‌تر است و هم میزان آفتابشان که به‌شدت جیره بندی است. حالا چرا در یکی دو سال اخیر کودکان ما به سرعت و روزبه‌روز ظاهرشان دگرگون شده و شبیه اروپایی‌ها و آن هم از نوع به‌شدت اروپایی، یعنی نروژی می‌شوند؛ یعنی بچه‌های ایرانی با پوست سبزه و موها و چشمان سیاه دارند روزبه‌روز پوستشان سفید‌تر و موهایشان بور و بلوند و چشمانشان روشن‌تر می‌شود؟


ادامه مطلب ...
نویسنده: مهدی - ۱۳٩۱/٦/۱٠

آیا والدین باید نگران دوست خیالی کودکان شان باشند؟

بیشتر اوقات، نیازی نیست که والدین، از وجود یک دوست خیالی در خانه، احساس ترس کنند. می خواهیم مسایلی را که لازم است در مورد هم بازی خیالی کودک تان بدانید، یادآوری کنیم. انواع و اقسام دوست های خیالی، در دنیای کودکان وجود دارند. غیر از انواع بی آزار که هم بازی های خوبی هم هستند، گاهی، برخی از آنها، ترس و ناامنی را در کودکان ایجاد می کنند و همین امر، سبب نگرانی والدین از وجود آنها در خانه می شود؛ البته بیشتر کارشناسان بر این باورند که وجود یک دوست خیالی، نباید نگران کننده باشد.


ادامه مطلب ...
نویسنده: مهدی - ۱۳٩۱/٦/٦

بیوگرافی جنبش غیر‌متعهدها از ابتدا تا اکنون

سران شرکت کننده در اولین اجلاس جنبش عدم تعهد در بلگراد- سال ۱۹۶۱. از راست به چپ یوسیپ بروز تیتو، احمد سوکارنو، جمال عبدالناصر، قوام نکرومه و جواهر لعل نهرو

 

جنبش کشور‏های غیر متعهد، جنبش عدم انسلاک یا جنبش عدم تعهد در سال ۱۹۶۱ میلادی برابر با ۱۳۴۰ خورشیدی در اوج جنگ سرد و فضای دوقطبی بین غرب و شرق با هدف وحدت میان کشورهایی که نه در اردوگاه کمونیسم و نه در اردوگاه سرمایه‌داری (امپریالیسم)، قرار داشتند، تشکیل شد. نام جنبش ابتدا «Non-Commitment» به معنی «غیرمتعهد» بود اما سریعاً به نام جدید تغییر یافت؛ با این حال در فارسی این جنبش به همان نام «غیرمتعهد» شناخته می‌شود. با اتمام دوران جنگ سرد، هم اکنون اعضای این جنبش را اکثراً کشورهای در حال توسعه تشکیل می‌دهند.

 


ادامه مطلب ...
مهدی
چون وا نمیکنی گرهی خود گره مباش// ابرو گشاده باش چو دستت گشاده نیست
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :