کشکول جوان
وبلاگی برای جوانان ایران زمین
نویسنده: مهدی - ۱۳۸٩/٤/۳٠

از شر پیغام low disk space خلاص شوید.


ادامه مطلب ...
نویسنده: مهدی - ۱۳۸٩/٤/۳٠

چهار ویژگی جدید در ویندوز 7

در این مقاله ما روی ۴ ویژگی جدید و قدرتمند ویندوز 7 که کمتر شناخته شده است و می تواند در عملکرد شما تاثیر مثبت داشته باشد بحث می کنیم.


ادامه مطلب ...
نویسنده: مهدی - ۱۳۸٩/٤/٢٩

این میوه را بخورید تا استرس نداشته باشید

محققان فرانسوی در تحقیقات خود نشان دادند که خوردن روزانه طالبی می تواند از افراد در مقابل استرس محافظت کند

به گزارش مهر،با شروع فصل تابستان میوه هایی چون هندوانه و طالبی رواج می یابند اکنون گروهی ازدانشمندان موسسه ملی تحقیقات کشاورزی فرانسه کشف کردند که خوردن روزانه طالبی می تواند از بروز استرس پیشگیری کند.

این دانشمندان با انجام آزمایشاتی بر روی مدلهای حیوانی که به آنها روزانه ماده آنتی اکسیدان سوپر اکسید دیسموتازیس آنزیمی (SOD) داده می شد، به این نتایج دست یافتند. این ماده به وفور در طالبی یافت می شود.

نتایج این تحقیقات بر روی 36 خوک آزمایشگاهی که به مدت دو روز به آنها غذا داده نشده بود، انجام شد در این آزمایش خوکها به سه گروه تقسیم بندی شدند. به گروه اول پس از دو روز گرسنگی به مدت سه هفته یک رژیم غذایی استاندارد ثابت داده شد.

به دو گروه دیگر ترکیبی از رژیمی متشکل از 5/12 یا 50 واحد بین المللی بر کیلوگرم (IU/Kg) از آنتی اکسیدانهای SOD با هدف ارزیابی تغییرات سطح پروتئینهای استرس زا در روده این حیوانات داده شد.

براساس گزارش NutraIngredients. com، نتایج این تحقیقات نشان دادند که سطوح SOD در خون با افزایش دوزهای طالبی افزایش یافت.
با افزایش این سطوح از تعداد پروتئینهای استرس زا در روده کاسته و به همین نسبت استرس خوکها کاهش یافت.

نویسنده: مهدی - ۱۳۸٩/٤/٢٩

 می خواهید چربی های دریافتی خود را کاهش دهید؟

چربی زیاده از حد مشکلاتی را برای تان به همراه می آورد؛ از جمله اینکه به قلب تان آسیب می زند، موجب چاق شدن تان می شود و درنهایت به سلامت تان آسیب وارد می آورد. بنابراین در انتخاب چربی ها بیشترین دقت را به خرج دهید.11 جایگزین چربی را در این مطلب به شما معرفی می کنیم:
امتحان کنید: 

1.مربا و عسل بــه جــای کره و مارگارین

2.پیتزای قارچ و سبزیجات به جای پیتزای پپرونی و سوسیس

3.میوه خشک به جای چیپس سیب زمینی

4.مرغ کبابی یا آب پز به جای مرغ سرخ شده

5.سس خردل و گوجه فرنگی به جای سس مایونز

6.شیرینی خشک به جای شیرینی خامه ای

7.پاپ کورن به جای چیپس ذرت

8.شربت مخلوط با میوه های تازه به جای بستنی

9.پنیر کم چرب به جای پنیر خامه ای

10.مغزهای روکش شده با شکلات به جای شکلات تخته ای

11.سیب زمینی تنوری به جای سیب زمینی سرخ شده
 

نویسنده: مهدی - ۱۳۸٩/٤/٢۸

انواع روبات ها

 

از هرکه بپرسید روبات چیست می گوید چیزی شبیه انسان است. جالب است که ساخت روباتی که شبیه انسان باشد بسیار سخت است. مدل برداری از یک انسان برای ساخت روبات معمولا کاری بیهوده است. یک روبات باید طوری طراحی شود که برای انجام  وظایف خود مناسب باشد. بستگی به وظیفه ای برای آن ساخته شده است یک روبات می تواند بزرگ، کوچک، متحرک یا متصل به زمین باشد. هر وظیفه ای کیفیت، فرم و عملکرد متفاوتی را برای طراحی یک روبات می طلبد.

روبات های متحرک دو گروه هستند:

روبات های غلتنده: چرخ هایی برای حرکت به اطراف دارند. اینها روبات هایی هستند که سریع و آسان در اطراف جستجو می کنند. هرچند تنها برای زمین های هموار مناسب هستند و زمین های صخره ای برایشان دردسر ساز است.

روبات های راه رونده: روبات های پادار معمولا زمانی بکار می روند که زمین صخره ای باشد یا وارد شدن با چرخ سخت باشد. اینها برای حفظ تعادل مشکل دارند و برای همین معمولا 4 یا 6 پا دارند که زمانیکه حتی یک یا چند پا را برداشته باشند بازهم بتوانند تعادل خود را حفظ کنند. طراحی این روبات ها بر اساس حشرات و خرچنگ خاردار انجام گرفته است.

 


ادامه مطلب ...
نویسنده: مهدی - ۱۳۸٩/٤/٢۸

مؤ من و علمى که از خود به یادگار مى گذارد

در کتاب امالى از حضرت رسول الله (ص ) نقل شده است که فرمود: مؤ من وقتى که از دنیا رفت ، و از خود یک صفحه بجا گذاشته باشد که در آن علمى باشد، آن صفحه روز قیامت سپرى مى گردد بین او و بین آتش ‍ دوزخ و خداوند متعال به هر حرفى که در آن صفحه باشد، شهرى به هفت مرتبه وسیعتر از دنیا، به او عطا مى فرماید، و هر مؤ منى که ساعتى در نزد عالمى براى (طلب علم ) بنشیند پروردگار عزوجل به او ندا کند که نشستى پیش دوستم ؟ قسم به عزت و جلالم تو را با او ساکن بهشتم گردانم و هیچ باکى ندارم .
منبع: زهر الربیع ، ج دوم

نویسنده: مهدی - ۱۳۸٩/٤/٢۸

در مثل ها است که گرگى و روباهى با شیرى در بیابان مى رفتند، یک گوره خر و آهو و خرگوشى را شکار کردند، شیر به گرگ گفت : شکار را بین ما تقسیم کن ، گرگ گفت : گوره خر مال تو و آهو مال من و خرگوش مال روباه ، شیر به خشم آمد و گلوى گرگ را گرفت و سر او را قطع کرد، سپس ‍ روبه روباه کرد و گفت : تو تقسیم کن ، روباه گفت : گوره خر براى نهارت و آهو براى شامت و با خرگوش در شب سر گرم باش ، شیر گفت : کى این تقسیم عادلانه را به تو یاد داده روباه گفت : سر گرگى که در جلوى روى تو است .

منبع: کشکول شیخ بهایی

نویسنده: مهدی - ۱۳۸٩/٤/٢٦

یکی از مقوله های فرهنگی مهم مسلمانان سلام دادن است که از اسم حسنی السلام گرفته شده است و به معنای ایمن شدن از دست من یا مخاطب است و طلب عافیت از مشکلات و مصائب برای مخاطب است.حال چه شده است که ما مسلمانان علیرغم سلام دادن از دست آزارهای همدیگر در امان نیستیم حکایت جالب و مدهوش کننده ای است.

برخی افراد با توجه به اینکه یک چیز را با دو بیان القا می کنند چنان با همدیگر اختلاف دارند که گاه می گویند فلانی به خاطر ملاحظات اخلاقی دیگر با شما صحبت نمی کنم،سلام کردن که جای خود دارد.

اما آیا مگر می شود ما مسلمان باشیم و به همدیگر سلام ندهیم و از ته قلب همدیگر را دوست نداشته باشیم؟

فهم و هضم این مساله فوق العاده دشوار است از این جهت که مگر می شود که  دو نفر یافت شوند و اختلاف نظر نداشته باشند.نکته درخور توجه بر اساس قاعده سلام پرهیز از آزارهای دست و زبان و دل است که همه آفات متناقض با سلام در این سه جمع می شوند.

پس اگر به همدیگر سلام دادیم معنایش این می شود که می توانیم علیرغم اختلاف نظر با هم بدون غیبت و تهمت و ناسزا و افتراءات و زدن و کشتن و بدگمانی و حقد و حسد و ...گفتگو کنیم و وقتی از همدیگر جدا شدیم اندوهگین شویم که برادر یا خواهر مسلمان خود را تامدتی نمی بینیم.

  به جاهلان هم سلام می دهیم :

وقتی که جاهلین با شما برخورد نامطلوب دارند و می‌خواهند شما را به میدان درگیریهای شخصی و مشغول شدن به مسائل غیر مطلوب بکشانند شما سلام علیکم به آنها بگویید و خود را بدینگونه از آنها برهانید که بگویید که شما از طرف ما در امان هستنید و ما قضیه شخصی نداریم تا با شما درگیر شویم.

اگر کسی رفتار سلام گونه داشته باشد،

شبهایش قدر می شود و تا صبح در ایمنی به سر خواهد برد.. ‏ سَلَامٌ هِیَ حَتَّى مَطْلَعِ الْفَجْرِ ‏.. ‏آن شب ، شب سلامت و رحمت ( و درود فرشتگان بر مؤمنان شب زنده‌دار ) است تا طلوع صبح .‏

  وخداوند هم او را از شر بلاها و آفات ایمن می دارد و زمینه ای فراهم می کند که دایما راه به سوی بهشت برد که منزلگاه سلام و سلامتی است... أُوْلَئِکَ یُجْزَوْنَ الْغُرْفَةَ بِمَا صَبَرُوا وَیُلَقَّوْنَ فِیهَا تَحِیَّةً وَسَلَاماً ‏(فرقان/75) ‏به اینان بالاترین درجات و عالی‌ترین منزلگاههای بهشت داده می‌شود در برابر صبر و استقامتشان ( بر انجام طاعات و دوری از منکرات ) ، و در آن ( جایگاههای والای بهشت ، از هر سو ) بدانان درود و سلام گفته می‌شود .‏

 

سوگند به خدا که این کالای مرغوب فقط در اسلامی یافت می شود که در قالب عمل و رفتارهای اجتماعی خود را نمایان می کند.

نویسنده: مهدی - ۱۳۸٩/٤/٢٦

 کاش کمی شرمنده میشدیم آقای  هاشمی وخاتمی

سلام برادر شهیدم! نامت چه بود؟ یادم رفته است.

سلام مرا هم به حضرت روح‌الله برسان! برادر شهید من، خدا هنوز زنده است؟

نکند تو دیگر برادر من نباشی؟ سلام برادر شهید من!

برادر! امروز دیگر بر سر خواهرم چادری نیست تا که از خون سرخ تو سیاهتر باشد! برادر راستی، کربلا که اسطوره نبود، بود؟

سیدالشهدا را می‌شناسی؟ من مایکل جکسون را می‌شناسم، و هاکلبری فین را! تو چطور؟ بیل گیتس را می‌شناسی؟

در این دوره زمانه، حرف از بازنگری در دین خدا زده میشود، برای خدا هم نسخه می‌پیچند! برادر! خدا آیا حواسش نبود چه میگوید؟

اینجا گرگ و میش است! البت نه به خاطر اینکه خورشید هنوز سایه­ی گرمش را بر سرمان نگسترانیده است، بل به خاطر شبیه بودن ذاتی گرگها و میشها! هم گرگها لباس میش پوشیده‌اند و هم میشها تابلوی من گرگ هستم بر گردنشان آویخته!

برادر شهید من، فانوس داری؟ برای خودت نگه دار. من این وضع را دوست دارم.

تو را هم دوست دارم.

نکند از قاب عکس بیرون بیایی!

برادر شهیدم! بسیار دوستت میدارم اما از من مخواه.

 مخواه که مانند تو بیاندیشم و در اندیشه شهادت باشم. برادر اینجا آزادی اندیشه است! راستی در ملک خدا هم آزادی هست؟ نیست؟ خب پس نمیفهمی چه میگویم، این آزادی که میگویم خیلی چیز خفنی ست! گرگ و میش میکند همه جا را، حتی بهشت را! برادر شهیدم! راستی نامت چه بود؟ یادم رفته است .........

نویسنده: مهدی - ۱۳۸٩/٤/٢٦

         بهترین قلب دنیا

روزی مرد جوانی وسط شهری ایستاده بود و ادعا می­کرد که 

زیباترین قلب دنیا را در تمام آن منطقه دارد.جمعیت زیادی جمع شدند.

قلب او کاملا سالم بود و هیچ خدشه ای برآن وارد نشده بود.پس همه

تصدیق کردند که قلب او به راستی زیباترین قلبی است که تاکنون

دیده­اند.مرد جوان درکمال افتخار و با صدای بلند به تعریف ازقلب خود

می پرداخت.ناگهان  پیرمردی جلو جمعیت آمد و گفت: اما قلب تو به  

زیبایی قلب من نیست. مردجوان  و جمعیت  به قلب یرمرد نگاه کردند قلب او باقدرت تمام می تپید،اما پر از زخم بود، قسمتهایی از قلب او برداشته  شده و تکه­هایی جایگزین آنها شده بود اما آنها بدرستی  

جاهای خالی را پرنکرده بودند و دندانه دندانهای در قلب او دیده می شد. دربعضی نقاط شیارهایی عمیقی وجود داشت که هیچ  

تکه ایی آن را پرنکرده بود مردم با نگاهی خیره به او می نگریستند وبا خود فکرمیکردندکه پیرمرد چطور ادعا می کندکه قلب زیباتری دارد.مرد جوان خندید وگفت:تو حتما شوخی می کنی!!!قلبت را با قلب من مقایسه کن،قلب تو مشتی و خراش و بریدگی است.پیرمردگفت: درست است قلب توسالم به نظرمی رسد اما من هرگز قلبم را با قلب تو عوض نمی کنم.می دانی هر زخم نشانگر انسانی است که

من عشقم را به او داده ام، من بخشی ازقلبم را جدا کرده ام و به

اوبخشیده ام.گاهی او هم بخشی ازقلب خود را به من داده است که به جای آن تکه بخشیده شده،قرارداده ام.اما چون این دوعین هم نبوده اند،گوشه های  دندانه دندانه بر قلبم دارم که برایم عزیزند.

چراکه یادآ ورعشق میان دوانسان هستند.بعضی وقتهابخشی ازقلبم رابه کسانی بخشیده ام اما آنهاچیزی ازقلب خودبه من نداده اند اینهاهمین شیارهای عمیق هستند؛گرچه درد آورند،اما یادآورعشقی

هستند که داشته ام.امیدوارم که آنها هم روزی بازگردند واین  

شیارهای عمیق را با قطعه ای که من درانتظارش بوده ام پرکنندپس حالامی بینی که زیبایی واقعی چیست؟مردجوان بی هیچ سخنی

ایستاد،درحالی که اشک ازگونه هایش سرازیرمی شدبه سمت پیرمرد رفت ازقلب جوان وسالم خود قطعه ای بیرون  آورد و با دستهای لرزان

به پیرمرد تقدیم کرد پیرمرد آن را گرفت و درقلبش جای داد و بخشی ازقلب پیرو زخمی خودرا درجای زخم قلب مردجوان ذاشت،مردجوان به قلبش نگاه  کرد،سالم نبودولی ازهمیشه زیباتربود.

 

نویسنده: مهدی - ۱۳۸٩/٤/٢٦

 

خداوندا وقتی که دین تو مورد هجوم قرار می گیرد،چه راهی جز پناه بردن به درگاه تو وجود دارد.درگاهی که سرشار از ایمان است و یقین،درگاهی که دعوتگران و مومنان تو را به سرزمین امن تو وارد می کند،جایگاهی که پیامبر خدا و یاران گرانقدرش در آنجا به سر می برند.

خدایا ما هم برادران پیامبر خدا هستیم،همانانی که رسول خدا از شوق دیدارشان گریست  و به صحابه فرمود: شما صحابه من هستید برادران من بعد از شما می آیند.

یعنی دوست داریم برادران رسول خدا باشیم،افتخاری بزرگ که رسول الله ما را بدان مفتخر کرده است،به شرط آنکه در راستای برادری با رسول خدا ثابت قدم باشیم و گام به گام با سیره پیامبرت راه سپاریم.

خدایا ما می دانیم که این برادری با حرف به دست نمی آید همان طور که ایمان به تو هم به حرف نیست.

اما خداوندا بسیار خوشحالیم که به خاطر خیر و راستی تحت فشار قرار می گیریم نه به گناه و نافرمانی و غربتی را تجربه می کنیم  که بسیاری از مردم در آن باندهای فسق و فجور ترتیب داده اند و مردم را به سمت گمراهی می برند.

اما خداوندا ما که به راه پاک تو فرا می خوانیم،به دین تو دعوت می دهیم،در چهارچوب قران تو و سنت پیامبرت حرکت می کنیم و از آزار مردم و تعدی به آنان بیزاریم دوست داریم ما را در شمار برادران پیامبر خوبت جای دهی.

البته که خوب می دانیم طریق عشق مال بازی و جانبازی است و تو از مومنان عهد گرفته ای که امتحانات صداقت را در زندگیمان جاری کنیم،در خوشی و ناخوشی،با از دست دادن ها..ولنبلونکم بشی من الخوف و الجوع و نقص من الاموال والانفس و الثمرات و بشر الصابرین.. و بدست آوردن ها..با رسیدن به رحمت و لطف از جانب خودت!..اولئک علیهم صلوات من ربهم و رحمه و بشر الصابرین.

خدایا برخی از این مردم می پندارند که زمان پیامبر خدا تمام شده است،در حالی که خود را در وادی رسالت او قرار نداده اند تا آن تاریخ پاک در زندگیشان جاری شود و آن را تجربه کنند و احساس کنند که چقدر زندگیشان به زندگی یاران ییامبر خدا شبیه می شود.

خدایا ما وسیله ای جز نام های حسنای تو نداریم تا با آنها به درگاه رحمت تو فرود آییم،پس ای رحمان بر برادرمان،محمد سلام برسان و به او بگو که ما چون برادران یوسف نیستیم تا برادرشان را به چاه اندازند.

ما وفاداریم به دین تو که برخی دوست دارند آن را به سیاست یا اخلاق و یا جامعه و یا فرهنگ تجزیه کنند و بدین وسیله برادران پیامبرت را را با از دست دادن ها بترسانند تا مگر عمل به مسیر دعوت تو را رها سازند.

خدایا ما خوب می دانیم که دعوت به دین تو جز با خلوص گروهی محقق نمی شود پس ما را توانمند کن با قدرتی از جانب خودت و همراهمان باش در سرزمین خود که احساس تنهایی نکنیم.

به رحمتک یا رب العالمین..

نویسنده: مهدی - ۱۳۸٩/٤/٢٥

پیشگویی امام علی(ع) از نابودی رژیم صهیونیستی

در روایات متعددی، موضوع تسلط یهود بر سرزمین های اسلامی و حوادث پس از آن پیشگویی شده است که در اینجا به مناسبت حوادث جاری در منطقه به دو مورد آنها اشاره می کنیم:
در روایتی که از امیرمومنان(ع) نقل شده است در این زمینه چنین آمده است: یهود برای تشکیل دولت خود در فلسطین، از غرب )به منطقه عربی خاورمیانه( خواهند آمد.
عرضه داشتند: یا اباالحسن! پس عرب ها در آن موقع کجا خواهند بود؟
فرمود: در آن زمان عرب ها نیروهایشان از هم پاشیده و ارتباط آنها از هم گسیخته و متحد و هماهنگ نیستند.
از آن حضرت سوال شد: آیا این بلا و گرفتاری طولانی خواهد بود؟
فرمود: نه، تا زمانی که عرب ها زمام امور خودشان را از نفوذ دیگران رها ساخته و تصمیم های جدی آنان دوباره تجدید شود آن گاه سرزمین فلسطین به دست آنها فتح خواهد شد و عرب ها پیروز و متحد خواهند گردید و نیروهای کمکی از )طریق( سرزمین عراق به آنان خواهد رسید که بر روی پرچم هایشان نوشته شده است: «القوه»(1). عرب ها و سایر مسلمانان همگی مشترکا برای نجات فلسطین قیام خواهند کرد )و با یهودیان خواهند جنگید( و چه جنگ بسیار سختی که در وقت مقابله با یکدیگر در بخش عظیمی از دریا روی خواهد داد که در اثر آن مردمان در خون شناور شده و افراد مجروح بر روی اجساد کشته ها عبور کنند. آنگاه فرمود: و عرب ها سه بار با یهود می جنگند و در مرحله چهارم که خداوند ثبات قدم و ایمان و صداقت آنها را دانست همای پیروزی بر سرشان سایه می افکند.
بعد از آن فرمود: به خدای بزرگ سوگند که یهودیان مانند گوسفند کشته می شوند تا جایی که حتی یک نفر یهودی هم در فلسطین باقی نخواهد ماند.(۲)

آن حضرت در روایتی دیگر که «عبایه اسدی» آن را نقل کرده است، می فرماید: من در آینده در مصر منبری روشنی بخش بنیان خواهم نمود...، ویهود و نصاری را از سرزمین های عرب بیرون خواهم راند و عرب را با این عصای خود )به طرف حق( سوق خواهم داد.
عبایه می گوید: من عرض کردم یا امیرالمومنین! گویی شما خبر می دهید که بعد از مردن بار دیگر زنده می شوید و این کارها را انجام می دهید!
فرمود: هیهات ای عبایه! مقصود من از این سخنان آن گونه که تو خیال کردی نیست، مردی از دودمان من اینها را انجام خواهد داد.(۳)
با امید به آنکه به زودی با ظهور امام مهدی(عج) شاهد نابودی صهیونیسم متجاوز و آزادی کامل سرزمین فلسطین و قدس شریف باشیم.
ــــــــــــــــــــ
پی نوشت ها:
1-
ظاهرا اشاره به آیه «واعدوا لهم مااستطعتم من قوه» (سوره انفال / آیه 60) باشد
2-
عقائد الامامیه، ج1، ص .270
3-
بحار الانوار، ج53، ص 59 ، معانی الاخبار، ص .407

 

نویسنده: مهدی - ۱۳۸٩/٤/٢٥

                 تمریناتی برای تمرکز حواس


ادامه مطلب ...
نویسنده: مهدی - ۱۳۸٩/٤/٢٤

چطور به ایده ها دست پیدا کنیم؟


ادامه مطلب ...
نویسنده: مهدی - ۱۳۸٩/٤/٢٤

          برنامه ریزی شغلی


ادامه مطلب ...
نویسنده: مهدی - ۱۳۸٩/٤/٢٤

                  ۱+۱۲ عامل پنهان موثر در چاقی


ادامه مطلب ...
نویسنده: مهدی - ۱۳۸٩/٤/٢٤

آشنائی با لوبیای سویا و فرآورده‌های سویائی


ادامه مطلب ...
نویسنده: مهدی - ۱۳۸٩/٤/٢۳

             حدود اختیارات‌ ولی‌فقیه‌


ادامه مطلب ...
نویسنده: مهدی - ۱۳۸٩/٤/٢٠

                                          

مایکرووفر‌ها چگونه کار می‌کنند؟ در این اجاق‌ها، غذا به کمک اشعه مایکروویو پخته می‌شود. بیشتر مایکروفرهای خانگی با طول موج 2450 مگاهرتز در حالت موج پیوسته کار می‌کنند. اجاق‌های بزرگتر که در صنعت استفاده می‌شوند گاهی با 915 مگا هرتز کار می‌کنند. اشعه مایکروویو باعث می‌شود غذای درون اجاق گرم شود. گرما وقتی ایجاد می‌شود که مولکول‌های آب درون ماده غذایی با جذب اشعه مایکروویو با سرعتی بسیار بالا شروع به جنبش و لرزیدن می‌کنند. حرکت مولکول‌ها باعث ایجاد اصطکاک و در نتیجه تولید گرما شود. این حرارت باعث پختن یا گرم کردن غذا می‌شود.


ادامه مطلب ...
نویسنده: مهدی - ۱۳۸٩/٤/۱٢

فضیلت ماه رجب و مناسبت‏های مهم آن


ادامه مطلب ...
نویسنده: مهدی - ۱۳۸٩/٤/۱٢

ماه رجب ماه عجب


ادامه مطلب ...
نویسنده: مهدی - ۱۳۸٩/٤/٧

              شهادت حضرت زینب


ادامه مطلب ...
نویسنده: مهدی - ۱۳۸٩/٤/٧

             شگفتی‌های فناوری در جام جهانی2010


ادامه مطلب ...
نویسنده: مهدی - ۱۳۸٩/٤/٧

            تاریخچه پیدایش جام جهانى فوتبال

فوتبال جهان مدیون « ژول ریمه »


ادامه مطلب ...
نویسنده: مهدی - ۱۳۸٩/٤/٧

      تصاویر استادیوم های جام جهانی


ادامه مطلب ...
نویسنده: مهدی - ۱۳۸٩/٤/٧

             شعر چیست؟

شعر یا چامه یکی از کهن‌ترین گونه‌های ادبی و شاخه‌ای از هنر می‌باشد. شعر یک گونهٔ ادبی است که در آن از زیبایی‌های سطح و فرم زبان، بیان هنری احساسات، و تکنیک‌های خاص بهره گرفته می‌شود.

 

آثار ادبی را به دو دستهٔ اصلی نثر و شعر تقسیم می‌کنند که معمولاً از جهت خوانش، زبان، و تکنیک‌ها توسط مخاطب قابل بازشناسی هستند.


ادامه مطلب ...
نویسنده: مهدی - ۱۳۸٩/٤/٧

          مشکلات دوران بلوغ


ادامه مطلب ...
مهدی
چون وا نمیکنی گرهی خود گره مباش// ابرو گشاده باش چو دستت گشاده نیست
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :